Proste rozwiązanie z wieloma opcjami

Proste rozwiązanie z wieloma opcjami

Hale namiotowe magazynowe najczęściej określane są jako najprostsze z rozwiązań, które są w stanie zaoferować nam to, czego realnie potrzebujemy. Jest to paradoksalnie bardzo trafny opis ich funkcjonalności, ponieważ hale namiotowe magazynowe powstały właśnie po to, by w bardzo krótkim czasie i przy możliwie jak najmniejszych nakładach finansowych uzyskać dodatkową przestrzeń magazynową. Stalowe i aluminiowe konstrukcje sprawdzają się tu znakomicie i wcale nie są bardzo ograniczone.

Minimum formalności przy budowie

Hale namiotowe magazynowe maja to do siebie, że nie są obiektami na stałe związanymi z gruntem, co oznacza, że przepisy z nimi związane są znacznie łagodniejsze od tego, co normalnie musi być załatwiane dla typowych budynków magazynowych. Hala namiotowo magazynowa może dzięki temu powstać szybko także z względów prawnych – wystarczy tylko odpowiednie zawiadomienie, którego złożenie jest porównywalne z uzyskaniem zgody na budowę. Producent hal namiotowych może nam dostarczać elementy hali, zanim w ogóle zaczniemy załatwianie kwestii prawnych.

Warunki w halach namiotowych magazynowych

Bardzo istotne jest także to, że producent hal magazynowych może nam zaoferować bardzo złożone opcje w odniesieniu do tego, jak realnie będzie wyglądały i działały hale namiotowe.

W zależności od zastosowanych technik hale magazynowe mogą być po prostu zadaszeniem chroniącym przed deszczem, warsztatem spawacza lub elementem niepalnym tam, gdzie cała przestrzeń jest zagrożona pożarem. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by stworzyć solidne podłogi, mocno klimatyzować halę namiotową i w ten sposób zrobić z niej wielką lodówkę.